Korut

Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Helmi ristiriipus
Hopea risti 502600000
Hopea risti SA507196000
Hopea risti SA500813100
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

598,20 € 997,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

141,60 € 236,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

165,00 € 275,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

137,40 € 229,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

690,00 € 1 150,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

249,00 € 415,00 €
Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Lumoava Silmu kaulakoru
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Loisto riipus

Lumoava Loisto riipus

124,00 €
Lumoava Varjo riipus
Lumoava Elegia korvakorut
Tommy Hilfiger korvakoru THJ2780283
Lumoava Hurma vanerikorvakorut Kosketus
Lumoava Hurma vanerikorvakorut Ihastus
Lumoava Lumikki korvakorut
Finnfeelings Feeniks korvakorut
Lumoava Varjo rannekoru
Lumoava Onnekas rannekoru
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790158
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790309
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790307
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790293
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

29,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Lumoava Solina rintaneula
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

29,00 €
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Lumoava Ohto solmionpidin
Lumoava Säde kalvosinnapit
Lumoava Säde solmionpidin
Tree Of Life partakoru / hela
Vegvisir partakoru / hela
Aalmark kaulakoru

Aalmark kaulakoru

49,00 €
Aalmark Aalto kaulakoru
Aalmark Huurre kaulakoru
Aalmark Huurre korvakorut
Aalmark Kosmos kaulakoru
Aalmark Kosmos korvakorut
Elma riipus turkoosi
Elma riipus keltainen
Finnfeelings Apila riipus
Finnfeelings Classic korvakorut
Finnfeelings Feeniks riipus
Finnfeelings Feeniks korvakorut
Finnfeelings Nova korvakorut
Finnfeelings Nova riipus
Lumoava Aamunhetki kaulakoru
Lumoava Aamunhetki riipus
Lumoava Aamunhetki riipus
Lumoava Aamunhetki korvakorut
Lumoava Aamunhetki rannekoru
Lumoava Aurora korvakorut
-30%

Lumoava Aurora korvakorut

69,30 € 99,00 €
Muumi riipus Muumimamma
Muumi rannekoru Pikku Myy
Muumi riipus Pikku Myy
Muumi riipus Niiskuneiti
Muumi korvakoru Muumimamma
Muumi rannekoru Muumipeikko
Moon Wolf -riipus

Moon Wolf -riipus

39,90 €
Solid Tree Of Life -riipus
Viisauden pyörä -riipus
Clasp Byzantine kaulakoru
Byzantine Thor's Hammer Wolf Head rannekoru
Moon Wolf -riipus

Moon Wolf -riipus

69,90 €
Sassi Design rannekoru Harmony
Sassi Design riipus Hopeakäpy
Sassi Design riipus Kevät
Sassi Design riipus Polku
Sassi Design riipus Polte
Sassi Design riipus Syksy
Simpsiön kivi korvakoru
Simpsiön kivi korvakoru
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

49,00 €
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

57,00 €
Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Sorea riipus

Sorea riipus

49,00 €
Hopea risti 591706000
Hopea risti keltakullattu ST500306700
Hopea risti punakullattu ST500306900
Hopea risti keltakullattu ST500106700
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790158
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790318
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790317
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780283
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780491
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780067

Suosittelemme

Lumoava Love rannekoru
Lumoava Yölento korvakorut
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Lumoava Rakkain korvakorut
Lumoava Aamunhetki riipus
Lumoava Verso riipus

Lumoava Verso riipus

149,00 €
Lumoava Verso rannekoru
Lumoava Grafiitti riipus
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

690,00 € 1 150,00 €
Lumoava Verso rannekoru
Lumoava Loisto riipus

Lumoava Loisto riipus

124,00 €
Lumoava Pihla puukorvakoru
-25%

Lumoava Pihla puukorvakoru

29,00 € 39,00 €
Kulta risti 706100000

Kulta risti 706100000

159,00 €
Lumoava Helmi riipus timantilla

Uudet tuotteet

Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Lumoava Loisto riipus

Lumoava Loisto riipus

124,00 €
Lumoava Varjo riipus
Lumoava Varjo rannekoru
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Silmu kaulakoru
Lumoava Kaikkeus riipus
Lumoava Onnekas rannekoru
Lumoava Greta riipus

Lumoava Greta riipus

204,00 €
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790158
Lumoava Elegia riipus

Lumoava Elegia riipus

119,00 €
Lumoava Elegia korvakorut
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 11.8.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat maksu heti, lasku ja osamaksu.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Ikolan Kulta yleiset ehdot.

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Toimitustavat ja -kulut

Toimitustapoina lähetys Postilla tai nouto myymälästä. Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Voit tilata tuotteita myös suoraan lahjansaajalle. Ilmoita tilauksen lisätietoja-kenttään lahjansaajan nimi, osoitetiedot ja puhelinnumero, niin lähetämme tilauksen suoraan lahjansaajalle. Jos haluat, että tilaus toimitetaan lahjapaketissa, mainitse siitä tilauksen lisätiedoissa. Lahjansaajalle lähetettävään tilaukseen emme laita kuitteja tai maksutietoja sisältäviä tositteita.

Toimitusaika

Tilaukset lähetetään varastoltamme 1-3 arkipäivän kuluessa. Toimitusaika vaihtelee tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Teillä on oikeus peruuttaa tämä sopimus 14 päivän kuluessa syytä ilmoittamatta. Peruuttamisen määräaika päättyy 14 päivän kuluttua siitä, kun viimeinen tavaraerä on vastaanotettu. Palautuvien tuotteiden tulee olla alkuperäisessä kunnossa, käyttämättömiä ja myyntikelpoisia. Myös tuotteiden pakkausten, ohjekirjojen ym. tulee olla alkuperäisessä kunnossa. Kaiverretuilla tai muokatuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta. Oikeiden kaiverrustietojen ja kokomerkintöjen ilmoittaminen on asiakkaan vastuulla. Palauttaminen on ilmainen.

Peruuttamisoikeuden käyttämiseksi teidän on ilmoitettava meille päätöksestänne peruuttaa sopimus asiakaspalveluumme (esimerkiksi puhelimitse tai sähköpostilla), josta lähetämme tarkemmat palautusohjeet.

Peruuttamisen määräajan noudattamiseksi riittää, että lähetätte ilmoituksenne peruuttamisoikeuden käytöstä ennen peruuttamisajan päättymistä.

Peruuttamisen vaikutukset

Jos peruutatte tämän sopimuksen, palautamme teille kaikki teiltä saamamme suoritukset, myös toimituskustannukset (paitsi lisäkustannuksia siitä, että olette valinnut tarjoamastamme edullisimmasta vakiotoimitustavasta poikkeavan toimitustavan), viivytyksettä ja joka tapauksessa viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen saatuamme. Suoritamme palautuksen sillä maksutavalla, jota olette käyttänyt alkuperäisessä liiketoimessa, ellette ole nimenomaisesti suostunut muuhun, ja joka tapauksessa siten, että teille ei aiheudu suoritusten palauttamisesta kustannuksia.

Teidän on lähetettävä tavarat takaisin viivytyksettä ja viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Määräaikaa on noudatettu, jos lähetätte tavarat takaisin ennen kyseisen 14 päivän määräajan päättymistä.

Olette vastuussa vain sellaisesta tavaroiden arvon alentumisesta, joka on seurausta muusta kuin tavaroiden luonteen, ominaisuuksien ja toimivuuden toteamiseksi tarvittavasta käsittelystä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti Peruutusoikeus ja palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.