Korut

Teräskaulakoru kullattu 50cm
Teräskaulakoru 50cm
Teräskaulakoru 55cm
Teräskaulakoru 50cm
Teräskaulakoru 55cm
Teräskaulakoru 50cm
Mukana Kaulakoru pyöreä
Mukana Kaulakoru suorakaide
Mukana Rannekoru

Mukana Rannekoru

99,00 €
Liisi korvakoru pieni, useita värejä
Liisi korvakoru iso, useita värejä
Liisi joulukoriste

Liisi joulukoriste

19,00 €
Beat of Love hopeariipus
Beat of Love hopeariipus
Lumoava Daisy riipus
Lumoava Daisy riipus
Lumoava Daisy riipus
Teräskaulakoru kullattu 50cm
Lempikoru Jääsydän korvakorut
Lempikoru Jääsydän korvakorut
Lempikoru Jääsydän korvakorut
Tommy Hilfiger korvakoru THJ2780809
Tommy Hilfiger korvakoru TH2780786
Lumoava Joutsenet korvakorut
Kultainen rannerengas 10mm
Kultainen rannerengas 7mm
Kultainen rannerengas 6mm
Kultainen rannerengas 5mm
Teräsrannekoru 19cm
Nahkarannekoru musta 20,5/21,5cm
Lempikoru Onnenkantaja sormus 18-20,5
Lempikoru Onnenkantaja sormus 15,5-17,5
Hopea Sormus NVJ Black Onyx Claddagh
Hopea Sormus NVJ Black Onyx Claddagh
Lumoava Joutsenet sormus koko 18
Lumoava Joutsenet sormus koko 17
Valkokulta risti V122

Valkokulta risti V122

179,00 €
Beat of Love hopearisti
Beat of Love hopearisti
Beat of Love hopearisti
Beat of Love risti, kullattu
Lumoava Onni risti

Lumoava Onni risti

89,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

36,00 €
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Kultaiset kalvosinnapit 3012
-30%

Kultaiset kalvosinnapit 3012

383,60 € 548,00 €
Saurum kultaiset kalvosinnapit
-30%

Saurum kultaiset kalvosinnapit

370,30 € 529,00 €
Saurum kultaiset kalvosinnapit
-30%

Saurum kultaiset kalvosinnapit

258,30 € 369,00 €
Kultainen solmionpidin 313
-30%

Kultainen solmionpidin 313

258,30 € 369,00 €
Saurum kultainen solmionpidin
-30%

Saurum kultainen solmionpidin

412,30 € 589,00 €
Saurum kultainen solmionpidin
-30%

Saurum kultainen solmionpidin

347,90 € 497,00 €
Elma riipus EL201

Elma riipus EL201

39,00 €
Elma riipus EL204

Elma riipus EL204

49,00 €
Elma  riipus EL210

Elma riipus EL210

42,00 €
Lempikoru Turva riipus
Lempikoru Jääsydän korvakorut
Lempikoru Jääsydän riipus
Lempikoru Jääsydän riipus
Lempikoru Jääsydän riipus
Lempikoru Jääsydän korvakorut
Lumoava Daisy riipus
Lumoava Daisy riipus
Lumoava Daisy riipus
Lumoava Onni risti

Lumoava Onni risti

89,00 €
Lumoava Rossi riipus

Lumoava Rossi riipus

119,00 €
Lumoava Joutsenet sormus koko 18
Lumoava x Moomin riipus Pikku Myy
Lumoava x Moomin Seikkailu riipus
Lumoava x Moomin Rakkaus riipus
Lumoava x Moomin  Muumipeikko riipus
Lumoava x Moomin Muumimamma riipus
Lumoava x Moomin Muumimamma korvakorut
Eternity Knotwork Thor's Hammer -riipus
Viking Horn -riipus

Viking Horn -riipus

39,90 €
Thorin Vasara Helm Of Awe Kaulakoru
Blackstone thorin vasara -rannekoru
Hopea Sormus NVJ Black Onyx Claddagh
Hopea Sormus NVJ Black Onyx Claddagh
Sassi Design riipus Syksy
-50%

Sassi Design riipus Syksy

89,00 € 179,00 €
Simpsiön koru riipus 12mm
Simpsiön koru riipus 9mm
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

49,00 €
Simpsiön kivi korvakoru
Simpsiön kivi korvakoru
Sorea riipus SO566306000
Sorea riipus SO567406000
Sorea ristiriipus SO501006000
Sorea ristiriipus SO501606000
Sorea ristiriipus SO501506000
Sorea kaulakoru SO568206000
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780873
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780872
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790578
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790577
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780878
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2780880

Suosittelemme

Tommy Hilfiger rannekoru THJ2780841
Mukana Kaulakoru pyöreä
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2780788
Lumoava Joutsenet riipus
Black Onyx Claddagh hopea sormus koko 17,5
Lumoava Aika korvakoru
Vegvisir Shield riipus
Valkokultainen riipus

Valkokultainen riipus

290,00 €
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2780806
Kultainen kaulakoru

Kultainen kaulakoru

1 735,00 €
Lumoava Joutsenet sormus koko 18
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790516
Kultainen timantti rannekoru 18,5cm
Lumoava Joutsenet sormus koko 17

Uudet tuotteet

Valkokulta risti V122

Valkokulta risti V122

179,00 €
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780873
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780872
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790578
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790577
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780878
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2780880
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790561
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790552
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790581
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790580
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790579
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790424
Lumoava Daisy riipus
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 11.8.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksupalvelutarjoaja

Maksunvälityspalvelun toteuttajana ja maksupalveluntarjoajana toimii Paytrail Oyj (2122839-7) yhteistyössä suomalaisten pankkien ja luottolaitosten kanssa. Paytrail Oyj näkyy maksun saajana tiliotteella tai korttilaskulla ja välittää maksun kauppiaalle. Paytrail Oyj:llä on maksulaitoksen toimilupa. Reklamaatiotapauksissa pyydämme ottamaan ensisijaisesti yhteyttä tuotteen toimittajaan.

Paytrail Oyj, y-tunnus: 2122839-7
Innova 2
Lutakonaukio 7
40100 Jyväskylä
paytrail.com/kuluttaja/tietoa-maksamisesta

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Toimitustavat ja -kulut

Toimitustapoina lähetys Postilla tai nouto myymälästä. Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Voit tilata tuotteita myös suoraan lahjansaajalle. Ilmoita tilauksen lisätietoja-kenttään lahjansaajan nimi, osoitetiedot ja puhelinnumero, niin lähetämme tilauksen suoraan lahjansaajalle. Jos haluat, että tilaus toimitetaan lahjapaketissa, mainitse siitä tilauksen lisätiedoissa. Lahjansaajalle lähetettävään tilaukseen emme laita kuitteja tai maksutietoja sisältäviä tositteita.

Toimitusaika

Tilaukset lähetetään varastoltamme 1-3 arkipäivän kuluessa. Toimitusaika vaihtelee tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Teillä on oikeus peruuttaa tämä sopimus 14 päivän kuluessa syytä ilmoittamatta. Peruuttamisen määräaika päättyy 14 päivän kuluttua siitä, kun viimeinen tavaraerä on vastaanotettu. Palautuvien tuotteiden tulee olla alkuperäisessä kunnossa, käyttämättömiä ja myyntikelpoisia. Myös tuotteiden pakkausten, ohjekirjojen ym. tulee olla alkuperäisessä kunnossa. Kaiverretuilla tai muokatuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta. Oikeiden kaiverrustietojen ja kokomerkintöjen ilmoittaminen on asiakkaan vastuulla. Palauttaminen on ilmainen.

Peruuttamisoikeuden käyttämiseksi teidän on ilmoitettava meille päätöksestänne peruuttaa sopimus asiakaspalveluumme (esimerkiksi puhelimitse tai sähköpostilla), josta lähetämme tarkemmat palautusohjeet.

Peruuttamisen määräajan noudattamiseksi riittää, että lähetätte ilmoituksenne peruuttamisoikeuden käytöstä ennen peruuttamisajan päättymistä.

Peruuttamisen vaikutukset

Jos peruutatte tämän sopimuksen, palautamme teille kaikki teiltä saamamme suoritukset, myös toimituskustannukset (paitsi lisäkustannuksia siitä, että olette valinnut tarjoamastamme edullisimmasta vakiotoimitustavasta poikkeavan toimitustavan), viivytyksettä ja joka tapauksessa viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen saatuamme. Suoritamme palautuksen sillä maksutavalla, jota olette käyttänyt alkuperäisessä liiketoimessa, ellette ole nimenomaisesti suostunut muuhun, ja joka tapauksessa siten, että teille ei aiheudu suoritusten palauttamisesta kustannuksia.

Teidän on lähetettävä tavarat takaisin viivytyksettä ja viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Määräaikaa on noudatettu, jos lähetätte tavarat takaisin ennen kyseisen 14 päivän määräajan päättymistä.

Olette vastuussa vain sellaisesta tavaroiden arvon alentumisesta, joka on seurausta muusta kuin tavaroiden luonteen, ominaisuuksien ja toimivuuden toteamiseksi tarvittavasta käsittelystä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti Peruutusoikeus ja palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.