Korut

Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Helmi ristiriipus
Hopea risti 502600000
Hopea risti SA507196000
Hopea risti SA500813100
Heart Wolf -sormus

Heart Wolf -sormus

39,90 €
Karhun Käpälä -sormus
Concave Vegvisir -sormus
Steel Valknut -sormus
Riimu Vegvisir -sormus
Karhun Käpälä -sormus
Sorea riipus 598406

Sorea riipus 598406

29,00 €
Elma riipus EL214

Elma riipus EL214

39,00 €
Elma riipus EL211

Elma riipus EL211

39,00 €
Elma riipus EL217

Elma riipus EL217

39,00 €
Elma riipus EL212

Elma riipus EL212

39,00 €
Elma riipus EL213

Elma riipus EL213

39,00 €
Sorea korvakorut 588406000
Lumoava Loisto korvakorut
Lumoava Elegia korvakorut
Finnfeelings Feeniks korvakorut
Lumoava Pihla puukorvakoru
-25%

Lumoava Pihla puukorvakoru

29,00 € 39,00 €
Lumoava Pihla puukorvakoru
-25%

Lumoava Pihla puukorvakoru

29,00 € 39,00 €
Lumoava Varjo rannekoru
Lumoava Onnekas rannekoru
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790158
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790309
Tommy Hilfiger rannekoru THJ2790307
Lumoava Aamunhetki rannekoru
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

29,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Lumoava Solina rintaneula
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

29,00 €
Hopeinen Lyyra

Hopeinen Lyyra

12,00 €
Kultainen Lyyra

Kultainen Lyyra

58,00 €
Saurum kalvosinnapit 467700000
Saurum solmionpidin 447700000
Saurum solmionpidin SA440600000
Lumoava 1917 kalvosinnapit
Lumoava 1917 solmionpidin
Lumoava Grafiitti solmionpidin
Tree Of Life partakoru / hela
Vegvisir partakoru / hela
Aalmark Aalto kaulakoru
Aalmark Huurre korvakorut
Aalmark Kosmos kaulakoru
Aalmark Kosmos korvakorut
Aalmark Olivia Sydänkorvakorut
Aalmark Palkkiriipus
Elma riipus EL208

Elma riipus EL208

39,00 €
Elma riipus EL217

Elma riipus EL217

39,00 €
Elma  riipus EL210

Elma riipus EL210

39,00 €
Elma riipus EL211

Elma riipus EL211

39,00 €
Elma riipus EL212

Elma riipus EL212

39,00 €
Elma riipus EL213

Elma riipus EL213

39,00 €
Finnfeelings Apila riipus
Finnfeelings Classic korvakorut
Finnfeelings Feeniks korvakorut
Finnfeelings Nova korvakorut
Finnfeelings Nova riipus
Finnfeelings sydän riipus
Lumoava Aamunhetki kaulakoru
Lumoava Aamunhetki riipus
Lumoava Aamunhetki riipus
Lumoava Aamunhetki korvakorut
Lumoava Aamunhetki rannekoru
Lumoava Aurora korvakorut
-30%

Lumoava Aurora korvakorut

69,30 € 99,00 €
Muumi rannekoru Pikku Myy
Muumi riipus Pikku Myy
Muumi riipus Niiskuneiti
Muumi korvakoru Muumimamma
Heart Wolf -sormus

Heart Wolf -sormus

39,90 €
Karhun Käpälä -sormus
Concave Vegvisir -sormus
Steel Valknut -sormus
Riimu Vegvisir -sormus
Karhun Käpälä -sormus
Sassi Design riipus Hopeakäpy
Sassi Design riipus Kevät
Sassi Design riipus Polku
Sassi Design riipus Polte
Sassi Design riipus Syksy
Sassi Design riipus Talvi
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

57,00 €
Simpsiön koru riipus
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

49,00 €
Simpsiön kivi korvakoru
Simpsiön kivi korvakoru
Sorea riipus 598406

Sorea riipus 598406

29,00 €
Sorea korvakorut 588406000
Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Hopea risti keltakullattu ST500306700
Hopea risti punakullattu ST500306900
Hopea risti ST500406000
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790318
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790317
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780283
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780491
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2780067
Tommy Hilfiger kaulakoru THJ2790061

Suosittelemme

Kulta risti 706100000

Kulta risti 706100000

159,00 €
Simpsiön kivi korvakoru
Simpsiön koru riipus
Lumoava Loisto korvakorut
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

690,00 € 1 150,00 €
Lumoava Loisto riipus

Lumoava Loisto riipus

124,00 €
Simpsiön riipus

Simpsiön riipus

57,00 €
Kultainen timanttisormus
-40%

Kultainen timanttisormus

766,80 € 1 278,00 €
Lumoava Grafiitti solmionpidin
Simpsiön kivi korvakoru
Palladium timanttisormus
-40%

Palladium timanttisormus

289,20 € 482,00 €

Uudet tuotteet

Sorea riipus 598406

Sorea riipus 598406

29,00 €
Sorea korvakorut 588406000
Riimu Vegvisir -sormus
Raven Celtic Knot -riipus
Riimu Tree Of Life -riipus
Vegvisir Spear -riipus
Dagaz -riipus

Dagaz -riipus

39,90 €
Karhun Käpälä -sormus
Elma riipus EL217

Elma riipus EL217

39,00 €
Elma riipus EL214

Elma riipus EL214

39,00 €
Elma riipus EL213

Elma riipus EL213

39,00 €
Elma riipus EL212

Elma riipus EL212

39,00 €
Elma riipus EL211

Elma riipus EL211

39,00 €
Elma  riipus EL210

Elma riipus EL210

39,00 €
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 11.8.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat maksu heti, lasku ja osamaksu.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Ikolan Kulta yleiset ehdot.

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Toimitustavat ja -kulut

Toimitustapoina lähetys Postilla tai nouto myymälästä. Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Voit tilata tuotteita myös suoraan lahjansaajalle. Ilmoita tilauksen lisätietoja-kenttään lahjansaajan nimi, osoitetiedot ja puhelinnumero, niin lähetämme tilauksen suoraan lahjansaajalle. Jos haluat, että tilaus toimitetaan lahjapaketissa, mainitse siitä tilauksen lisätiedoissa. Lahjansaajalle lähetettävään tilaukseen emme laita kuitteja tai maksutietoja sisältäviä tositteita.

Toimitusaika

Tilaukset lähetetään varastoltamme 1-3 arkipäivän kuluessa. Toimitusaika vaihtelee tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Teillä on oikeus peruuttaa tämä sopimus 14 päivän kuluessa syytä ilmoittamatta. Peruuttamisen määräaika päättyy 14 päivän kuluttua siitä, kun viimeinen tavaraerä on vastaanotettu. Palautuvien tuotteiden tulee olla alkuperäisessä kunnossa, käyttämättömiä ja myyntikelpoisia. Myös tuotteiden pakkausten, ohjekirjojen ym. tulee olla alkuperäisessä kunnossa. Kaiverretuilla tai muokatuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta. Oikeiden kaiverrustietojen ja kokomerkintöjen ilmoittaminen on asiakkaan vastuulla. Palauttaminen on ilmainen.

Peruuttamisoikeuden käyttämiseksi teidän on ilmoitettava meille päätöksestänne peruuttaa sopimus asiakaspalveluumme (esimerkiksi puhelimitse tai sähköpostilla), josta lähetämme tarkemmat palautusohjeet.

Peruuttamisen määräajan noudattamiseksi riittää, että lähetätte ilmoituksenne peruuttamisoikeuden käytöstä ennen peruuttamisajan päättymistä.

Peruuttamisen vaikutukset

Jos peruutatte tämän sopimuksen, palautamme teille kaikki teiltä saamamme suoritukset, myös toimituskustannukset (paitsi lisäkustannuksia siitä, että olette valinnut tarjoamastamme edullisimmasta vakiotoimitustavasta poikkeavan toimitustavan), viivytyksettä ja joka tapauksessa viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen saatuamme. Suoritamme palautuksen sillä maksutavalla, jota olette käyttänyt alkuperäisessä liiketoimessa, ellette ole nimenomaisesti suostunut muuhun, ja joka tapauksessa siten, että teille ei aiheudu suoritusten palauttamisesta kustannuksia.

Teidän on lähetettävä tavarat takaisin viivytyksettä ja viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Määräaikaa on noudatettu, jos lähetätte tavarat takaisin ennen kyseisen 14 päivän määräajan päättymistä.

Olette vastuussa vain sellaisesta tavaroiden arvon alentumisesta, joka on seurausta muusta kuin tavaroiden luonteen, ominaisuuksien ja toimivuuden toteamiseksi tarvittavasta käsittelystä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti Peruutusoikeus ja palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.