Rippiristit

Näytetään tuotteet 1-40 / 84

Sorea ristiriipus

Sorea ristiriipus

39,00 €
Lumoava Helmi ristiriipus
Lumoava Helmi ristiriipus
Hopea risti 502600000
Hopea risti SA507196000
Hopea risti SA500813100
Hopeinen risti 502400000
Hopea risti SA500810000
Lumoava Polku risti

Lumoava Polku risti

89,00 €
Lumoava Polku risti riipus 5010000000
Hopea risti SA501733000
Hopea risti SA501730000
Hopea risti SA501200000
Hopea risti SA506400000
Hopea risti SA503000000
Hopea risti 597006000
Hopea risti 50610000
Hopea risti 504400000
Hopea risti 503400000
Hopea risti 501300000
Lumoava Polku risti riipus L51200900000
Valkokulta risti 814000000
Hopea risti 501100000
Hopea risti 500800000
Lumoava Ilmari risti riipus L50209900000
Hopea risti 501900000
Hopea risti 591706000
Hopea risti SA500200000
Kulta risti 702900000

Kulta risti 702900000

165,00 €
Kulta risti 704900000
Valkokulta risti 8162 00 000
Valkokulta risti 8155 00 000
Kulta risti SA700200000
Kulta risti 706300000

Kulta risti 706300000

149,00 €
Kulta risti 706100000

Kulta risti 706100000

159,00 €
Kulta risti 704800000

Kulta risti 704800000

149,00 €
Kulta risti 7062 00 000
Kulta risti 7077 00 000
Kulta risti 7052 00 000
Kulta risti 7075 00 000
Ostoskorisi on tyhjä

Toimitusehdot

Nämä toimitusehdot ovat voimassa 11.8.2020 alkaen.

Verkkokauppa

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Kauppa myy tuotteita täysi-ikäisille yksityishenkilöille. Tuotteiden hinnat sisältävät arvonlisäveron. Pidätämme oikeuden hintojen ja toimituskulujen muutoksiin.

Tilaaminen

Tuotteet tilataan verkkokaupassa siirtämällä ne ostoskoriin ja maksamalla ostoskorin sisältö verkkomaksupalvelussa. Kaikki asiakastiedot käsitellään luottamuksellisesti. Tilauksen yhteydessä kysyttyjä yhteystietoja ei käytetä muuhun kuin tilauksen toimitukseen tai siinä ilmenevien epäselvyyksien selvittämiseen, ellei erikseen toisin mainita. Tilatessasi verkkokaupasta sinun edellytetään tutustuneen ja sitoutuneen kulloinkin voimassa oleviin toimitusehtoihin.

Maksaminen ja maksutavat

Maksupalveluna toimii Klarna Checkout, jonka kautta maksuvaihtoehtoina toimivat maksu heti, lasku ja osamaksu.

Ilmoittamalla tietoja kassalla hyväksyt Klarna AB:n (Klarna AB, Sveavägen 46, 111 34 Stockholm) ehdot. Painamalla ”Osta” painiketta hyväksyt Ikolan Kulta yleiset ehdot.

Tilaus- ja maksuvahvistus

Kun olemme vastaanottaneet tilauksesi, lähetämme sinulle välittömästi sähköpostilla tilausvahvistuksen, josta näkyvät tilaustietosi. Tarkasta aina tilausvahvistuksen sisältö. Jos sinulla on kysyttävää, ota heti yhteys asiakaspalveluumme. Säästä tilausvahvistus mikäli joudut ottamaan yhteyttä asiakaspalveluun. Asioidessasi asiakaspalvelussa pidä aina mahdollinen asiakasnumerosi ja tilausnumerosi saatavilla. Tarkasta aina, että paketin sisältö täsmää tilausvahvistuksessa olevien tuotteiden kanssa.

Asiakaspalveluumme saat yhteyden seuraavilla tiedoilla:

Palkinto-Asema Oy
Kaartotie 5
62100 Lapua

0503679677
ikolankulta@palkintoasema.fi
1726569-7

Toimitustavat ja -kulut

Toimitustapoina lähetys Postilla tai nouto myymälästä. Toimituskulut sisältävät posti- ja pakkauskulut. Esitämme ostoskorissa arvion tulevista toimituskuluista ensisijaisen käytössä olevan toimitustavan mukaan. Tarkat toimituskulut näet valittuasi tilaukselle haluamasi maksu- ja toimitustavat. Käytössä olevat toimitustavat riippuvat ostoskorin sisällöstä ja yhteispainosta. Voit valita kassalla käytössä olevista toimitustavoista sinulle parhaiten sopivan vaihtoehdon jonka yhteydessä tarkka toimituskulu on esitetty.

Voit tilata tuotteita myös suoraan lahjansaajalle. Ilmoita tilauksen lisätietoja-kenttään lahjansaajan nimi, osoitetiedot ja puhelinnumero, niin lähetämme tilauksen suoraan lahjansaajalle. Jos haluat, että tilaus toimitetaan lahjapaketissa, mainitse siitä tilauksen lisätiedoissa. Lahjansaajalle lähetettävään tilaukseen emme laita kuitteja tai maksutietoja sisältäviä tositteita.

Toimitusaika

Tilaukset lähetetään varastoltamme 1-3 arkipäivän kuluessa. Toimitusaika vaihtelee tilauksesta ja toimitustavasta riippuen. Poikkeukset toimitusaika-arvioihin on kerrottu, jos ostoskorissa on varastosta loppuneita tuotteita ja ilmoitamme myös mahdollisista viivästyksistä teille välittömästi tilaamisen jälkeen.

Emme vastaa ylivoimaisen esteen aiheuttamista viivästymisistä tai viivästysten aiheuttamista välillisistä haitoista. Verkkokauppa tiedottaa sivuillaan poikkeavista toimitusajoista.

Palautusehdot

Peruuttamisoikeus

Teillä on oikeus peruuttaa tämä sopimus 14 päivän kuluessa syytä ilmoittamatta. Peruuttamisen määräaika päättyy 14 päivän kuluttua siitä, kun viimeinen tavaraerä on vastaanotettu. Palautuvien tuotteiden tulee olla alkuperäisessä kunnossa, käyttämättömiä ja myyntikelpoisia. Myös tuotteiden pakkausten, ohjekirjojen ym. tulee olla alkuperäisessä kunnossa. Kaiverretuilla tai muokatuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta. Oikeiden kaiverrustietojen ja kokomerkintöjen ilmoittaminen on asiakkaan vastuulla. Palauttaminen on ilmainen.

Peruuttamisoikeuden käyttämiseksi teidän on ilmoitettava meille päätöksestänne peruuttaa sopimus asiakaspalveluumme (esimerkiksi puhelimitse tai sähköpostilla), josta lähetämme tarkemmat palautusohjeet.

Peruuttamisen määräajan noudattamiseksi riittää, että lähetätte ilmoituksenne peruuttamisoikeuden käytöstä ennen peruuttamisajan päättymistä.

Peruuttamisen vaikutukset

Jos peruutatte tämän sopimuksen, palautamme teille kaikki teiltä saamamme suoritukset, myös toimituskustannukset (paitsi lisäkustannuksia siitä, että olette valinnut tarjoamastamme edullisimmasta vakiotoimitustavasta poikkeavan toimitustavan), viivytyksettä ja joka tapauksessa viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen saatuamme. Suoritamme palautuksen sillä maksutavalla, jota olette käyttänyt alkuperäisessä liiketoimessa, ellette ole nimenomaisesti suostunut muuhun, ja joka tapauksessa siten, että teille ei aiheudu suoritusten palauttamisesta kustannuksia.

Teidän on lähetettävä tavarat takaisin viivytyksettä ja viimeistään 14 päivän kuluttua peruuttamisilmoituksen tekemisestä. Määräaikaa on noudatettu, jos lähetätte tavarat takaisin ennen kyseisen 14 päivän määräajan päättymistä.

Olette vastuussa vain sellaisesta tavaroiden arvon alentumisesta, joka on seurausta muusta kuin tavaroiden luonteen, ominaisuuksien ja toimivuuden toteamiseksi tarvittavasta käsittelystä.

Lunastamaton paketti

Lunastamatta jättäminen ei ole sama asia kuin palautus tai peruutus. Lunastamatta jätetystä paketista, josta ei ole tehty erillistä peruutusilmoitusta, perimme toimituskustannukset.

Ongelmatilanteet

Mikäli tuote on kadonnut tai vioittunut kuljetuksen aikana tai se ei muuten vastaa tilaustasi, tulee sinun ilmoittaa virheestä viimeistään 14 päivän kuluessa kirjallisesti Peruutusoikeus ja palautusehdot -kohdassa mainittuun osoitteeseen tai soittamalla yhteystiedoissa mainittuun puhelinnumeroon. Jos paketti on selvästi vaurioitunut kuljetuksessa, teidän täytyy tehdä välittömästi asiasta reklamaatio valitsemanne toimitustavan kuljetusyhtiölle.